02 Mart 2024, Cumartesi

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Popülizm ve Liberal Demokrasilerin Geleceği

Popülizm ve Liberal Demokrasilerin Geleceği

Boğaziçi Üniversitesi-TÜSİAD Dış Politika Forumu, 10 Mayıs Cuma günü, TÜSİAD Konferans Salonu'nda "Popülizm ve Liberal Demokrasilerin Geleceği" başlıklı bir toplantı düzenledi.

Kendi alanında dünyanın sayılı uzmanlarından olan Prof. Jan-Werner Müller’in Türkçe de dahil olmak üzere 20’den fazla dile çevrilen “Popülizm Nedir?” başlıklı kitabı ekseninde, popülist akımların yükseliş nedenleri ve liberal demokrasilerin korunması için işletilebilecek mekanizmalar toplantının ana tartışma noktaları oldu.

Dış Politika Forumu Direktörü Prof. Dr. Hakan Yılmaz’ın yönetimindeki toplantıda Princeton Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Jan-Werner Müller toplantının giriş konuşmasını gerçekleştirdi. Al-Monitor Türkiye’nin Nabzı Bölümü köşe yazarı ve Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Yönetim Kurulu üyesi gazeteci Kadri Gürsel, Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü öğretim üyesi ve Sosyal Politika Forumu UYGAR Merkezi’nin Başkanı Prof. Ayşe Buğra ve Sabancı Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Ersin Kalaycıoğlu tartışmacılar olarak görüşlerini paylaştılar ve katılımcıların sorularını yanıtladılar.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık