20 Haziran 2024, Perşembe

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege” Kazananları Belli Oldu

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege” Kazananları Belli Oldu

2019 dönemi itibari ile bir girişimcilik programına dönüşen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın en çok başvuru aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesi'ne yönelik tasarlanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’nin Final Günü, 7 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleştirildi.

EGİAD ve BASİFED iş birliğinde Ege Bölgesi'ne yönelik tasarlanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege kapsamında girişimciler; 21-22 Şubat tarihlerinde Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan iki günlük Ege Girişimcilik Kampına katılma ve bölgenin iş insanları ile iki ay boyunca girişim fikirleri üzerine birlikte çalışma şansı yakaladı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı İrem Oral Kayacık’ın katıldığı Final Gününde jüri üyeliğini TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Üyesi Bilge Kalpaklıoğlu, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya ve EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk üstlendi.

EGİAD Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi Portekiz Sinegogu’nda gerçekleşen Final Günü ile dereceye giren ekipler ve kazandıkları ödüller şu şekilde oldu:

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Birincisi: Purple

Purple taciz, tecavüz ve istismara uğrayan bireylere hukuksal ve psikolojik destek sağlayan bir platformdur. Bu platformla istismara uğrayan bireylerin haklarını aramalarına ve psikolojik destek alarak yaşamlarına daha sağlıklı devam etmelerine destek olunması hedeflenmektedir.

Ekip üyeleri: Fatma Öykü Gonca, Elif Linda Grace Altıntaş, Safanur Bol ve Asude Sare Balıklılı

Rehberleri: Alp Avni Yelkenbiçer

Birincilik ödülü: EGİAD Melekleri yatırımcılarıyla buluşma, kuluçka merkezi desteği, EGİAD Melekleri'nden 6 ay mentorluk

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege İkincisi: Filabox

FilaboX firmaların veya kişilerin kullandıkları 3D yazıcılar ile oluşturdukları atık filamentleri tekrardan kullanılabilir filament haline getiren bir filament ekstrüzyon makinesidir. FilaboX'ın bir diğer özelliği ise, firmaların veya 3D yazıcı kullanıcılarının piyasadan alabilecekleri granül ham maddeleri ile çok daha uygun bir fiyata kendi 3D yazıcı filamentlerini üretebilme olanağını sağlamasıdır.

Ekip üyeleri: Umut Şensöz, Muhammet Mert Tuncel, Turab Mammadli ve Nijat Tarverdiyev

Rehberleri: Yonca Güngör Çınar

İkincilik ödülü: EGİAD Melekleri yatırımcılarıyla buluşma, kuluçka merkezi desteği

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Üçüncüsü: Tıkla Gelsin Bakıcım (EasyCare)

Tıkla Gelsin Bakıcım (EasyCare); bakıma ihtiyacı olan bireyler ile kısa süreli çalışmak isteyen bakıcıları buluşturan bir platformdur. Bu platform bakıma muhtaç hasta ve hasta yakınlarının yanında olmayı hedeflerken, yarı zamanlı çalışmak isteyen, bu konuda deneyimli bakıcılara da iş imkânı sunmaktadır.

Ekip üyeleri: Bilge Canıtez, Demet Yelekçioğlu, Ayça Danış ve Tuğçe Alkan

Rehberleri: Levent Kuşgöz

Üçüncülük ödülü: EGİAD Melekleri yatırımcılarıyla buluşma

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık