14 Haziran 2024, Cuma

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

TOBB 75. Genel Kurulu'nda EBSO farkı

TOBB 75. Genel Kurulu'nda EBSO farkı

TOBB 75. Genel Kurulu’nda EBSO farkı

Ege Bölgesi Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 75. Mali Genel Kurulu’nda, gerek katılım gerekse temsil bakımından farkını ortaya koydu.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında, İzmirli sanayicileri EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB delegeleri ile personelden oluşan 30 kişilik grup temsil etti.

Türkiye'nin 81 ilinden gelen delegelerin ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul'da, Ege Bölgesi Sanayi Odası; Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başdanışmanı Ender Yorgancılar, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Delegesi İbrahim Gökçüoğlu,TOBB delegesi ve aynı zamanda Meclis Başkan Yardımcısı Hakkı Attaroğlu, TOBB Delegesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Aktaş ve Aytekin Öztaş, TOBB Delegeleri Adil Demirelli, Ali İhsan Kılıç, Cengiz Kocagil, Cengiz Ünerdem, Ertaç Karagözlü, Eşref Yavuz Kaptanoğlu, Haluk Tezcan, Hüseyin Arıcı, Hüseyin Eren, Hüseyin Turhan, Mehmet Karahaliloğlu, Mesut Kanat, Murat Kurtalan

Mustafa Rebil Dirin, Nazım Karaçalı, Nejat Özduran, Süha Kahraman, Tuncer Vardarcı ile EBSO Genel Sekreteri Mustafa Kalyoncu tarafından temsil edildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni’nde EBSO Meclis Başkan Yardımcısı Hakkı Attaroğlu ile Meclis Üyesi Mustafa Rebil Dirin, TOBB Delegeliğinde 10. Yıl Şeref Plaketi aldı.

EBSO sosyal sorumluluk projesi, kategorisinde ilk 5’te

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Milano Ticaret ve Sanayi Odası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Pastacılar ve Fırıncılar Derneği işbirliğinde gerçekleştirdiği Güçlü Kadın Güçlü Ekonomi projesi, TOBB’un 8 kategoride düzenlediği proje yarışmasında sosyal sorumluluk kategorisinde ilk 5’e girdi. Gecekondu bölgelerinde yaşayan kadınlara yönelik projede 50 kadın girişimciliğe ilk adımlarını atarken 50 kadın da sektördeki işletmeler tarafından istihdam edilmişti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’a, katılım ve teşekkür plaketini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay verdi.

Anıtkabir’deyiz

EBSO heyeti, TOBB 75. Genel Kurulu kapsamındaki Ankara programında, cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret ederek bunu fotoğrafla ölümsüzleştirdi.

EBSO heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen TOBB 75. Genel Kurulu’nda tam kadro hazır bulundu.

İzmir’in tescilli lezzetleri

Ege Bölgesi Sanayi Odası ayrıca, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası işbirliğinde kentin coğrafi tescil işaretli lezzetleri lokma, boyoz ve şambaliyi TOBB Yöresel Lezzetler Fuarı’nda Türkiye’nin dört bir yanından gelen iş dünyası temsilcilerine tanıttı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da İzmir standını ziyaret ederek yöresel ürünlerden tattı.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık