15 Temmuz 2024, Pazartesi

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

EVSİD Yönetimi, İSO Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Ederek Faaliyetlerini Anlattı

EVSİD Yönetimi, İSO Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Ederek Faaliyetlerini Anlattı

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Yönetimi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Dernek Başkanı Burak Önder’in başkanlığındaki EVSİD heyetinde EVSİD Başkan Vekili Talha Özger, EVSİD Başkan Yardımcıları Oğuzhan Durmuş ve İsmail Taşkın, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Kemal Albayrak, Fatih Dinçer ve Dernek Genel Sekreteri İrem Uzunöz yer aldı. Genç bir dernek olmasına karşın Türkiye genelinde çok hızlı bir büyüme sergileyen EVSİD’in danışmanı Metin Çobanlıoğlu tarafından yapılan sunumda, son bir yıllık faaliyetler anlatıldı.

Heyeti kabulünde, kurulduğundan bu yana faaliyetleri ve sektörde yarattığı sinerjiyle göz dolduran derneğin çalışmalarını yakından izlediklerin söyleyen İSO Başkanı Bahçıvan, bu çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyledi. Bahçıvan, EVSİD’i örnek bir sektörel dernek olarak gördüklerini dile getirdi.

Bahçıvan, “Bu kadar hızlı yayılan bir organizasyonun etrafındaki tüm fırsatları iyi kollaması ve izlemesi gerekiyor. Böyle bir dönemde veri analizinin önemine dikkat çekmek istiyorum. Bu bizlere ve sizlere kaynakları doğru kullanma olacağı verecektir. Sektörünüzün istatistiki verilerini iyi bir şekilde derleyip analiz ederek geleceğe daha sağlam adımlar atabilirsiniz” dedi.

180 üyeli bir dernek olan EVSİD’in Başkanı Önder, önümüzdeki bir yıl için dernek olarak yapacakları faaliyetler ile ilgili detaylı bilgi verirken, gelecekteki faaliyetleri için İSO’nun her zaman yanlarında hissettikleri manevi desteklerini devam ettirmeleri isteğinde bulundu. Dört yılda 18 ülkeden 28 etkinlik yapmış olduklarını dile getiren Burak Önder, “Geçen yıl yaptığımız Invitation Only İstanbul etkinliğimize 38 ülkeden 67 nitelikli satınalmacı geldi. Biz dış pazarlara ülkemiz hakkında yapılmakta olan kara propagandayı yıkmak için de çalışıyoruz. Bugüne kadar hiç gidilmemiş ülkelerin üzerinde çalışarak alternatif pazarlarda ihracatımızı artırmak için çaba gösteriyoruz. Vietnam’dan Sahra altı Afrika’ya kadar dünyanın en uzak pazarlarında bile çalışmalar yapıyoruz. Amacımız ülkemizin ve ihracatımızın pazar çeşitliliğini artırmak. Çalışmalarımızda nicelikten çok niteliğe önem veriyoruz. Faaliyetlerimizde üç yılda sürekli bir büyüme var. Bu yıl 60 olan alıcı ülke sayısını Invitation Only İstanbul faaliyetlerimizle 80 ülkeye çıkarmak istiyoruz. Sizlerin her zaman yanımızda hissettiğimiz desteğinizin devamını istiyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık