15 Temmuz 2024, Pazartesi

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

BAŞARILI BİR İŞ İNSANININ NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ ANLATTILAR

BAŞARILI BİR İŞ İNSANININ NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ ANLATTILAR

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD)’nin birlikte düzenlediği, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’nın ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Dereceye giren öğrenciler, eserlerinde nelerden esinlendiklerini anlatırken, sevinçlerine aileleri ile öğretmenleri de ortak oldu.

DTO ile AYSİAD, öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla, Türkiye’deki en büyük çalışmaya imza attı.

30 nisanda başvuruları sona eren Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’na il genelindeki 30 farklı okuldan 200 eser katıldı. 1-15 mayısta seçici kurulun değerlendirdiği eserler arasından 18’i ödüle layık görüldü. Ödül töreni ise, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, 20 mayısta Denizli Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.

İLGİ BÜYÜKTÜ

Derneğin yönetim kurulu üyeleri, danışman öğretmenler ve dereceye giren öğrenciler ile ailelerinin büyük ilgi gösterdiği törene DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ve Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram da katıldı.

SÖZKESEN: “DTO’DA EĞİTİM DENİLİNCE SEFERBERLİK İLAN EDİLİR”

Törenin açış konuşmasını yapan Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, çocukların eserlerinden çok etkilendiğini belirterek, bazı resimlerin ders niteliğinde olduğunu kendisinin de zaman zaman seminer ve konferanslarda bunları kullanmak istediğini söyledi. Sözkesen, “İnanın çok etkilendim bu eserlerden; telif haklarını ödemek koşuluyla faydalanmak da isterim. Sizler gibi başarılı gençleri görünce bir kez daha fark ettik ki, ülkemizin geleceği emin ellerde. Hepinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Denizli Ticaret Odası olarak, eğitim ile gençlerimiz ve çocuklarımız söz konusu olduğunda, elimizden gelen her şeyi yaptık, yapıyoruz. Geleceğimizi elbirliğiyle en iyi şekilde inşa edelim istiyoruz” dedi.

CATLIK, DTO BAŞKANI ERDOĞAN İLE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık ise, eserleri kitap haline getireceklerini müjdeledi. Catlık, “Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Atatürk, ülkemizin geleceğini gençlere emanet etmiş; biz de iş adamları olarak geleceğimizin emanet edildiği gençlerin geleceği nasıl tasarlayacaklarını, nasıl hayal ettiklerini görmek ve irdelemek istedik. Bu anlamda, bir iş dünyası sivil toplum örgütü olarak, yarışmaya katılan gençler sayesinde çok önemli veriler elde ettik. Bu verileri Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile paylaşarak bilimsel bir çalışma haline getireceğiz. Ayrıca, kompozisyon ve resimleri bir kitap haline getirerek, kamuoyuyla da paylaşacağız. Yarışmamızın her aşamasında bizden emeğini ve desteğini esirgemeyen sayın Sözkesen ile böyle bir projeyle kapısını çaldığımızda bizi geri çevirmeyen ve tereddütsüz sahip çıkan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Uğur Erdoğan’a derneğimiz, okullarımız ve ailelerimiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

ÖDÜLLERİNİ BAŞARILI YÖNETİCİLERDEN ALDILAR

Konuşmalarının ardından resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile AYSİAD’ın eski başkanlarından Kemal Yamuç ile yönetim kurulu üyelerinden Abdurrahman Demirdak, Erol Akça ve Bilgehan Seçal verdi.

HAYALLERİNİ ANLATTILAR

Öğrenciler, ödüllerini alırken neyi hayal ederek resmettiklerini ya da kompozisyonlarını kaleme aldıklarını anlattı.

ÖĞRENCİLERİN ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

Öğrenciler için oluşturulan hatıra ormanında, isimlerine ikişer fidan dikildi; sertifikaları kendilerine teslim edildi. Dereceye giren öğrenciler aynı zamanda 21-22 haziranda, Manisa’da Denizlili iş adamı Ahmet Nazif Zorlu’ya ait Vestel City’e inceleme gezisine götürülecek.

VESTEL CITY YOLCUSU ÇOCUKLAR, SANAT VE BİLİME MERAKLI

Ödül alan eserler arasında dikkat çeken unsur, çocuklarda sanatsal ve bilimsel çalışmalara daha çok yönelim bulunduğunun tespiti oldu.

Tören, toplu fotoğraf karesiyle son buldu.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık