25 Eylül 2023, Pazartesi

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

ASO ve 2. OSB Yönetimi Engelli Bireylerle Buluştu

ASO ve 2. OSB Yönetimi Engelli Bireylerle Buluştu

Ankara Sanayi Odası ve ASO 2. OSB Yönetim Kurulları ile çalışanları Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren engelli bireylerle bu yıl da iftar yemeğinde buluştu.

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Ramazan ayında engelli vatandaşlara yönelik etkinlikler gerçekleştiren Ankara Sanayi Odası, ASO 2. OSB ile birlikte Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren 8-50 yaş arası 200’e yakın engelli bireyle Gimart AVM’de bulunan Baş Aşçı Restaurant‘ta düzenlenen iftar yemeğinde biraraya geldi. Yemeğe ASO Başkanı Nurettin Özdebir,ASO ve 2. OSB Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan, ASO Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda ASO ve 2. OSB çalışanı ile Merkez Müdürü Bekir Demiryılmaz katıldı.

Uzun bir süredir Ramazan ayında üyelerine iftar yemeği vermek yerine, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya çalışan Ankara Sanayi Odası ve ASO 2. OSB bu çerçevede Kızılay Aşevleri başta olmak üzere, dar gelirli bölgelerdeki iftar çadırlarına destek verip ayrıca başta gıda olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunuyor.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, engelli bireylerle bir kez daha buluşmaktan büyük bur mutluluk duyduğunu belirtti. Devletin bakıma muhtaç bu insanlara çok güzel imkanlar sunduğuna dikkat çeken Özdebir, “Çoğu zihinsel engelli olan bu bireylerle gerçekleştirdiğimizbuluşmalarla onların ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi de göstermeye çalışıyoruz. Burada amacımız sadece onlara bir yemek vermek değil, hem yönetim kurullarımızla, hem de çalışanlarımızla sıcak bir ortamda onlarla bir arada olabilmek” dedi.

Yemeğin ardından Merkez Müdürü Bekir Demiryılmaz, kendi atölyelerinde engelli bireyler tarafından yapılmış bir seramik çalışmasını da ASO Başkanı Özdebir’e hediye etti. İftar yemeği çok sıcak görüntülere de sahne oldu. Yemeğin ardından canlı müzik eşliğinde güzel saatler geçiren engelli bireyler mutlu bir şekilde ayrıldılar.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık