14 Haziran 2024, Cuma

Son dakika Ekonomi Haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantıları ve Proje Yazma Eğitimleri tamamlandı. BEBKA'dan mali destek almak için başvuruda bulunacaklar, talep etmeleri halinde, belirlenen tarihlerde randevu oluşturarak proje hazırlanması ve yazılması konusunda teknik yardım da alabilecekler.

2019 Yılı Mali Destek Programlarını 3 Nisan 2019 tarihinde açıklayan BEBKA, Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi ve Girişimcilik Mali Destek Programlarına 27 Milyon TL kaynak ayırdı.

Bu kapsamda, 19 Nisan'da Bursa Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 24 Nisan'da Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 26 Nisan'da Eskişehir Sanayi Odası, 29 Nisan'da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve 2 Mayıs'ta Eskişehir Ticaret Odası'nda bilgilendirme ve proje yazma eğitimleri gerçekleştirildi. Düzenlenen beş adet bilgilendirme toplantısı ve proje yazma eğitimi kapsamında 334 kişiye mali destek programları ile ilgili bilgi ve proje yazmaya yönelik eğitim verildi.

Teknik Yardım Masası Hizmeti devam ediyor…

BEBKA'nın 2019 yılı Mali Destek Programları kapsamında faaliyetleri Teknik Yardım Masası ile devam ediliyor. Bursa, Eskişehir, Bilecik illerinde görevlendirilen uzmanlar tarafından sağlanan teknik yardım masası hizmeti 7 Mayıs günü itibari ile aktif hale getirildi.

BEBKA'nın mali destek programlarına başvuru yapılabilecek, somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahipleri; başvuru sahibi ve ortakların uygunluğu, projenin başvuru rehberlerinde belirtilen amaç ve önceliklere uygunluğu, projede yer alacak faaliyetlerin planlanması, uygulanabilirliği ve yöntemlerinin belirlenmesi, projede ifade edilen beklenen sonuçların mali ve kurumsal açıdan sürdürülebilirliğinin ele alınabilmesi, proje bütçesinin istenilen şekilde ve etkinlikte oluşturulabilmesi hususlarında belirlenen il ve tarihlerde teknik yardım alabilecekler. Teknik yardım hizmeti almak isteyenler https://www.bebka.org.tr/etkinlik/ linkinden tarihleri görebilir ve kayıt yaptırabilirler.

Mali Destek Programlarına, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 23.59'a kadar başvuru yapılması gerekiyor. Başvurusu KAYS üzerinden tamamlanan projelerin de 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 17.00'ye kadar Ajansın Bursa, Eskişehir veya Bilecik ofislerinden birine elden veya posta ile ulaştırılması gerekiyor.

HABERE AİT RESİMLER

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık